PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

Szlachetna paczka

W dniu 22 grudnia, do dziesięciu rodzin z terenu Naszego miasta zawitał ze świątecznymi prezentami Mikołaj. Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrej woli wcześniej udało się zebrać wiele podarunków, które przekazywane były sukcesywnie. Nie małe zasługi przypisać tu należy pracownikom Urzędu Miasta, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę, Paniom uczestniczącym w zajęciach prowadzonych przez Panią Ewę Kokoszkę prowadzącą zajęcia przy działającej przy Centrum Kultury w Jedlinie- Zdroju Akademii Rękodzieła Artystycznego oraz sponsorach prowadzących na terenie Naszego miasta działalność gospodarczą.

Oprócz kompletów ręczników, potrzebnej odzieży czy obuwia dziecięcego królowały słodycze i maskotki dla dzieci. Mikołaj był zaopatrzony w różnorakie czekolady, cukierki ciastka, batony, lizaki, czekoladowe mikołajki itp. Powodzeniem cieszyły się też zabawki dostosowane do wieku i płci dziecka. Najważniejsze że zaplanowaną akcję udało się zrealizować przed samymi świętami a tym samym sprawić dużo radości przede wszystkim dzieciom, które nie zawsze mogą się cieszyć ze świątecznych prezentów.

Pragniemy podkreślić, że działania te są kontynuacją rozpoczętej Szlachetnej Jedlińskiej paczki z roku ubiegłego, gdzie obdarowana została jedna rodzina. W tym roku chcieliśmy sprawić radość większej ilości rodzin ze szczególnym zwróceniem uwagi na dzieci przebywające w tych rodzinach. Mamy nadzieję że akcja rozpoczęta w roku ubiegłym, będzie kontynuowana również w latach następnych i swoim zasięgiem będzie obejmować coraz to więcej rodzin potrzebujących tej pomocy i zjedna jeszcze więcej ludzi ogromnego serca, którzy coraz chętniej będą się angażować w tego typu akcje.

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój