PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

,,Książka na telefon"

książka na telefon plakat

 „Książka na telefon"

Projekt skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych, dla których czytanie książek jest pasją. Przeszkodą w realizacji ich zamiłowania może być zbyt ubogi własny księgozbiór oraz utrudniony ze względu na niepełnosprawność ruchową dostęp do biblioteki miejskiej.
Centrum Kultury wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju kieruje swoją ofertę do tej właśnie grupy osób dotkniętych niepełnosprawnością ruchową, które nie są w stanie samodzielnie korzystać z dobrodziejstw biblioteki miejskiej.

Regulamin programu „Książka na telefon"

1. Zamieszkiwanie na terenie miasta Jedlina-Zdrój.
2. Potwierdzona niepełnosprawność ruchowa (orzeczenie o niepełnosprawności lub poświadczenie trudnej sytuacji życiowej – tu: ograniczonej możliwości poruszania się – przez pracownika socjalnego).
3. Posiadanie statusu czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jedlinie-Zdroju bądź zadeklarowanie chęci zapisania się do biblioteki (w takim przypadku pracownik biblioteki przekaże pracownikowi socjalnemu stosowną dokumentację zapisu do przekazania nowemu czytelnikowi w celu własnoręcznego potwierdzenia zapoznania się z regulaminem biblioteki i stosowania zasad w nim zawartych). Niniejsza dokumentacja stanowi Załącznik nr 1.
4. Zapotrzebowanie na pozycje biblioteczne czytelnik zgłasza bibliotece telefonicznie pod nr tel. 748510975, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem pracownika socjalnego, który wspomaga czytelnika w wyborze pozycji poprzez wykorzystanie służbowego telefonu w celu wglądu w katalog on-line biblioteki (www.ckjedlina.pl → zakładka: BIBLIOTEKA → zakładka: KATALOG ON-LINE)
5. Zamówione przez czytelnika pozycje pracownik biblioteki przekazuje pracownikowi socjalnemu w celu dostarczenia ich do miejsca zamieszkiwania czytelnika.
6. Odbiór wypożyczonych pozycji przez pracownika socjalnego od czytelnika i przekazanie ich do biblioteki, następuje w terminie zgodnym z regulaminem biblioteki, po wcześniejszym ustaleniu go przez czytelnika z pracownikiem socjalnym.
7. Dostarczanie i odbiór pozycji książkowych następuje wyłącznie raz w tygodniu – w czwartki, w godz. od 12.00 do 14.00

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój