PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

ABC Aktywnego Seniora

images

ABC Aktywnego Seniora
Miło nam poinformować, że jedlińscy seniorzy uczestniczyć będą w okresie od czerwca do grudnia b.r w projekcie realizowanym przez Kuźnię Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Kuźnia" sp. z o. o. przy wsparciu finansowym z programu ASOS 2018. Współpraca Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju z Fundacją Merkury zaowocowała kolejnymi działaniami dla mieszkańców Jedliny.
Co proponujemy seniorom?
ABC Aktywnego Seniora - seria warsztatów zachęcających do czynnego udziału w życiu społecznym. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co znaczy być aktywnym społecznie i jakie formy może taka aktywność przybierać. Ponadto zajęcia z edukacji prawnej pomogą zrozumieć przepisy przydatne w życiu codziennym. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby, które zawsze chciały się zaangażować, ale do tej pory brakowało im czasu, czy nie wiedziały od czego zacząć, jak i te, które niekoniecznie widzą siebie w roli społecznika.
Zajęcia z serii Krok po kroku do stowarzyszenia to okazja do zdobycia wiedzy na temat, tego czym są i jak działają stowarzyszenia. Być może nawet będzie to początek lub rozwój dla Waszej działalności na tym polu – czy to jako założycieli nowych stowarzyszeń, czy aktywnych członków tych już istniejących.
A może po prostu chcieliby Państwo miło spędzić czas. Sport, gotowanie, twórczość artystyczna - w ofercie Kuźni Pasji na pewno znajdą Państwo to coś, co zachęci do rozwijania nowych zainteresowań.

To trzy główne nurty przewidzianych działań, szczegóły będą miłą niespodzianką do odkrywania dla naszych seniorów.

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój