PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

PUNKT INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

kryzys

Dla jednych kryzysem będzie choroba własna lub w rodzinie, uzależnienia członków rodzin, przemoc, problemy wychowawcze czy problemy małżeńskie. Kryzysem będzie również stan czy sytuacja problemowa, która często przerasta nasze możliwości do samodzielnego ich pokonania. Kryzys to często też stan bezsilności jaką silnie odczuwamy. Zwykła rozmowa, fachowe pokierowanie czy podpowiedź co mogę Sam/Sama jeszcze zrobić lub gdzie otrzymać pomoc instytucjonalną, otwierają nie jednym nowe horyzonty. Dlatego nie czekaj, skorzystaj z oferty Punktu Interwencji Kryzysowej w Jedlinie-Zdroju, który kieruje do Ciebie:
- Wsparcie i fachową pomoc psychopedagogiczną,
-Wsparcie i fachową pomoc dla uzależnionych od środków psychoaktywnych w tym alkoholu (Punkt Konsultacyjny)
-Wsparcie i fachową pomoc dla członków rodzin osób uzależnionych
- Wsparcie i fachową pomoc dla ofiar przemocy
- Pracę ze sprawcami przemocy celem eliminacji destruktywnych zachowań
-Wsparcie i fachową pomoc dla rodzin dotkniętych problemem przemocy
- Wsparcie i fachową pomoc dla osób po traumatycznych przejściach
- Wsparcie i fachową pomoc w zakresie Zdrowego Stylu Życia

W pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej 13 w godzinach od 15:00 do 18:00, specjalista udziela wsparcia psychopedagogicznego, wsparcia dla członków rodzin osób uzależnionych, wsparcia dla ofiar przemocy i dla rodzin osób dotkniętych problemem przemocy, wsparcia dla osób przeżywających traumę lub po przejściach traumatycznych.
W drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca w Punkcie Konsultacyjnym mieszczącym się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piastowskiej 11 w godzinach od 15:00 do 18:00 specjalista udzieli pomocy osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych w tym alkoholu ( również młodzieży) oraz świadczy pracę ze sprawcami przemocy.
W każdy czwartek w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej 13 w godzinach od 16:00 do 18:00 w zakresie Zdrowego Stylu Życia możesz skonsultować się z doradcą żywieniowym po uprzednim zapisie telefonicznym pod nr.telefonu 501 601 032.

Oferta skierowana z myślą o i dla mieszkańców Jedliny-Zdroju.

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój