PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

Inicjatywa Foodsharingu - jak działa w Jedlinie????

główne

W marcu b.r przekazano mieszkańcom przestrzeń społeczną pod działalność Jadłodzielni w Jedlinie-Zdroju. Istotą tej inicjatywy było przeciwdziałanie marnowaniu żywności i dzielenie się jej nadwyżkami z tymi najbardziej potrzebującymi. Pośród nas żyją mieszkańcy, którzy codziennie nadmiar żywności zdatnej jeszcze do przydatności wyrzucają do kosza, ale żyją i tacy, którzy na co dzień borykają się z jej brakiem.

Jak w każdej inicjatywie zauważalne są jej wzloty i upadki. Optymistycznie zakładaliśmy, iż mieszkańcy Jedliny włączą się w akcję. Niestety, Jadłodzielnia częściej jest pusta jak zapełniona. Do akcji włączyła się firma,, Bakoma”, która co najmniej dwa razy w miesiącu dostarcza nadwyżki przydatne do spożycia. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracownicy Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju starają się również wesprzeć inicjatywę dzieląc się nadwyżkami żywności. Jednakże ciągle brakuje poruszenia pośród mieszkańców i przedsiębiorców jedlińskich działających w obszarze gastronomii czy handlu.

Usytuowana w ,,Centrum Jedliny” Jadłodzielnia przy sklepie Kupiec(dawna Stokrotka) czeka na jej wykorzystanie przez społeczność Jedliny. Skoro cieszy się powodzeniem działalności w innych gminach i miastach niech prężnie zadziała i u nas, do czego gorąco Państwa zachęcamy.

A tak wyglądała dzisiaj.

nr 1nr2

nr3

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój