PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

Pomoc osobom przebywajacym w kwarantannie lub izolacji

kwarantann

Informujemy, że osoby samotne czy nie mogące liczyć na wsparcie i pomoc rodziny, znajomych czy sąsiadów, a wymagające pomocy w postaci dostarczenia produktów żywnościowych w tym gorącego posiłku przebywające na kwarantannie lub izolacji proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju pod numerem telefonu 74 8455 356 lub 74 88 05 333 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pomoc udzielana jest w dwóch formach:

 

-pomoc żywnościowa z banku żywności czy innej instytucji, która jest dysponentem żywności w programie pomocy rządowej – ta dedykowana jest osobom, które spełniają kryterium dochodowe (dla osoby samotnej - 1402 zł, na osobę w rodzinie – 1056 zł)

- pomoc w formie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych w ramach zadań własnych gminy w związku z występującą sytuacją kryzysową na skalę masową do której bezspornie należy epidemia wirusa Covid-19.

 

Zakup produktów żywnościowych obejmuje zakres produktów najpilniejszych, niezbędnych dla życia.

 

 

Jednocześnie informujemy, że na terenie gminy Jedlina-Zdrój powstała oddolna inicjatywa przedsiębiorców-sklepikarzy, którzy oferują pomoc w formie tzw ,,zakupów na telefon” z dostawą do miejsca zamieszkania.

Pani Katarzyna Dębińska-Wiatr właścicielka sklepu ,,Zieleniaczek” oferuje swoje usługi pod numerem telefonu: 533 996 098 i wyraziła zgodę na promowanie jej inicjatywy.

Sklep spożywczo-przemysłowy Paweł Pakowski w Głuszycy zaproponował świadczenie usług ,,ZAKUPY NA TELEFON". Za dojazd na teren Jedliny-Zdrój doliczana będzie opłata 5 zł. Zamówienia przyjmowane są w godz. od 8:00 do 17:00. Dowóz w godzinach od 14 do 17 każdego dnia. Oferują art. spożywcze, warzywa i owoce, na zamówienie również art. mięsne i drobną chemię w tym art. przemysłowe. Kontakt do pracownika sklepu pani Elżbiety Ciółek -Podgórskiej przyjmującej zamówienia 504 614 885.

Usługi cateringowe z dowozem w miejsce zamieszkania  dzwoniąc pod numery: 667 340 176 -p. Anna lub 531 493 253 -p.Oktawia.- firma PHU Reduta Kamil Szachta.

 

Jednocześnie apelujemy do Państwa o tworzenie inicjatyw pomocy sąsiedzkiej, a chętnych wolontariuszy do zgłaszania się do pomocy zarówno w naszym ośrodku lub poprzez stronę https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

 

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój