PRZEJDŹ DO TREŚCI

Centrum Usług Socjalnych

Inauguracja Dni Seniora 2022 we Wrocławiu

10.09.2022 odbyła się Inauguracja Dni Seniora 2022, na którą zaproszeni zostaliśmy przez Klub Seniora Magnolia i Stowarzyszenie Przyjazne Osiedle. Możemy pochwalić się tym, iż nasza działalność została dostrzeżona na szczeblu wojewódzkim i otrzymaliśmy tytuł Miejsca Przyjaznego Seniorom! Tytuł ten został nadany nam przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego  Wrocławskie Centrum Seniora. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w gali wręczenia nagród i odznaczeń z rąk Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka. Nagrodę za działalność w imieniu Miasta Jedlina-Zdrój odebrała Pani Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Fornalska. Nasi wspaniali seniorzy cudownie reprezentowali nasze miasto, otrzymali wyróżnienie za wykonane kapelusze, oczywiście był z nami Jedliniak, kapelusz przedstawiający wieżę na górze Borowej. Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu Grzesiakowi i Klubowi Seniora Magnolia za cudowne przyjęcie i dobrze spędzony czas. Śmiało możemy powiedzieć: Do zobaczenia w Jedlinie-Zdroju.

Czytaj więcej: Inauguracja Dni Seniora 2022 we Wrocławiu

Zapraszamy do udziału w projekcie "Zero waste. Taniec, ruch i dźwięk"

Seniorzy z Jedliny-Zdroju!

Grupa nieformalna Skuteczne w działaniu zaprasza Was do udziału w nowym projekcie!
Zajęcia odbywały się będą w Centrum Usług Socjalnych przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju.
Zrealizowane zostaną zajęcia taneczne, warsztaty pracy z ciałem, warsztat bębniarski, wyjazd do Wałbrzycha, Podzielnikowe spotkania oraz wspólne sprzątanie Jedliny-Zdroju.
Na Państwa zapisy czekamy pod numerem telefony 720 801 833.

Projekt pn. "Zero waste. Taniec, ruch i dźwięk" jest realizowany w ramach Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 #NOWEFIO

Operatorzy Małych Inicjatyw na Dolny Śląsk:

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
Stowarzyszenie TRATWA
Fundacja Umbrella

 

 

Wizyta w Zamku Książ w Wałbrzychu

Uczestniczki naszego Klubu Seniora Arnika, odkrywały tajemnice wspaniałego i posiadającego niezwykłą historię Zamek Książ w Wałbrzychu. To zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia!
Podczas wycieczki weszłyśmy do podziemi Zamku, następnie razem z przewodnikiem audioguide zwiedzałyśmy zamkowe pomieszczenia oraz tarasy. Na koniec naszej wycieczki udałyśmy się do Palmiarni.

 
 

Czytaj więcej: Wizyta w Zamku Książ w Wałbrzychu

Srebrny Teatr w Jedlinie-Zdroju

Fundacja Merkury zaprasza jedlińskich senioró do udziału w projkecie "Srebrny Teatr".

Zapraszamy seniorów z Jedliny-Zdroju do udziału w nowym ekscytującym projekcie.
Dzięki udziałowi w nim doświadczą Państwo magii teatru od strony aktora, reżysera... jak i scenografa oraz charakteryzatora.
To zdecydowanie coś w czym warto uczestniczyć.
Zapisy pod numerem telefonu: 720 801 833

Przewidujemy:
• Warsztaty teatralne
• Warsztaty pracy z ciałem i emocjami
• Warsztaty wizażu i charakteryzacji
• Warsztaty plastyczne i krawieckie
• Wyjazdy na spektakle teatralne


Kto może wziąć w nim udział?
Seniorzy (osoby 60+), mieszkańcy gminy Jedlina-Zdrój

Czekamy na Państwa.

Szykuje się cudowna jesień w Jedlinie-Zdroju!

Senioralne Śniadanie na trawie

Cóż to za wspaniałe spotkanie i wspaniałe okoliczności! 


Śniadanie na trawie z uczestnikami Klubu Seniora przy Centrum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu
Relaksacja przy dźwiękach gongów, skupienie na swoim oddechu, wrażeniach słuchowych i zapachowych docierających z zewnątrz. Dzisiejsze przedpołudnie to także, obserwacja harców i pracy owadów wśród krzewów lawendy. Niesamowite doznania! A do wszystkiego smaczne śniadanie.
Był także quiz wiedzy o Jedlinie-Zdroju. Dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się intersujących rzeczy na temat historii naszego miasta. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Wałbrzycha za odwiedziny.
A za gościnę Willa Kwiaty Polskie.

 

---------------------------------------------------------------
Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój”
realizowany przez Fundacja "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój,
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022

Korale zero waste w Klubie Seniora

Podczas terapii zajęciowej, uczestniczki Klubu Seniora "Arnika" wykonały piękne korale. Do ich wykorzystano przygotowanych kawałków gazet, różnych koralików z rozerwanych korali. Wynonywanie tak pięknej bizuterii sprawiło naszym uczestniczkom dużo radości. 

Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój” realizowany przez Fundację "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022

Letni czas w Klubie Seniora "Arnika"

Nasze uczestniczki korzystają ze słonecznej pogody. W czasie letnim zajęcia z animatorką czasu seniora to spacery po okolicy, swobodne rozmowy i pyszne poczęstunki. Ponadto nie zapominamy o ćwiczeniach pamięci i sprawności poznawczych. Ruch, świeże powietrzem, słońce, rozwój i wypoczoczynek. 

Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój” realizowany przez Fundacja "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022.

 

 

Powitanie Lata 2022

21 czerwca podobnie jak w roku ubiegłym nasi seniorzy hucznie powitali lato !

Był grill, muzyka, tańce i dobra zabawa, a wszystko to w klimacie Nocy Świętojańskiej i głowach Pań ozdobionych wiankami.

 

Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój” realizowany przez Fundacja "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022

 

"Światła !, Muzyka!, Akcja!"

4 czerwca uczestniczki Klubu Seniora "Arnika" sobotni wieczór spędziły w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu gdzie obejrzały przedstawienie pt.  Światła! Muzyka! Akcja! Koncert muzyki filmowej z widowiskową choreografią i grą świateł

"Widowisko, w którym łączymy aranżacje filmowej muzyki z choreografią taneczno-akrobatyczną. Ponadczasowy repertuar - elementami tworzącymi warstwę muzyczną są trzy suity koncertowe powstałe na podstawie muzyki do takich superprodukcji jak: "Shrek", "Jak wytresować smoka" "Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia" Wykonana na wysokim poziomie artystycznym treść muzyczno - taneczna jest wzbogacona specjalnie skonstruowaną grą świateł. Czyni to nasze przedsięwzięcie widowiskiem nowym i unikalnym. Jednocześnie proponujemy publiczności najsłynniejsze tematy muzyczne poruszające nieprzemijalne wartości takie jak: przyjaźń, miłość, szacunek i wzajemna pomoc. Innowacja - czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!! To kameralny zespół, który dzięki wybitnym aranżacjom przedstawia barwę całej orkiestry. To grupa ludzi, którzy grając tworzą jeden współdziałający organizm i przenoszą widza w świat ulubionych obrazów filmowych. Połączenie muzyki filmowej z choreografią, również jest zjawiskiem nietuzinkowym, ponieważ dotychczasowe projekty muzyki filmowej na całym świecie ograniczają się do realizacji materiału muzycznego. My poszliśmy o krok dalej, łącząc muzykę filmową z tańcem przedstawiającym treść produkcji filmowych. Warto zaznaczyć, że nie są to oderwane od siebie elementy, ale integralne całości muzyczno-fabularne dające odbiorcy pełną satysfakcję z odbioru sztuki ambitnej i zrozumiałej." (https://www.kupbilecik.pl/imprezy/72035/Wa%C5%82brzych/%C5%9Awiat%C5%82a%21+Muzyka%21+Akcja%21/)

Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój" realizowany przez Fundację "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022.

 

Konferencja Senior 3D

02.06.2022 r. miałyśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji Senior 3D organizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz Urząd Marszałkowski. Znaleźliśmy się w gronie prelegentów gdzie koordynatorka Dagmara Dynak, przedstawiała działalność istniejących i funkcjonujących w naszym mieście Klubów Seniora. Instytucję naszą reprezentowała Pani Kierownik Joanna Fornalska, Dagmara Dynak, Sara Ułanowicz oraz niezawodne seniorki.To nowe dla Nas doświadczenie, gdzie mogliśmy pochwalić się szeroką działalnością miasta Jedlina-Zdrój na rzecz seniorów. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że zostaliśmy dostrzeżeni.

 

Dzień dziecka w Centrum Usług Socjalnych

Dzieci z oddziału przedszkolnego jedlińskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego były gośćmi w naszym centrum, z okazji Dnia Dziecka Nasi kreatywni animatorzy (na co dzień pracujący z seniorami) a także nasze ukochane Seniorki, niezastąpieni pracownicy socjalni przygotowali dla nich wiele atrakcji. Były eksperymenty, było ciekawie, było wesoło. I oczywiście było na słodko. Na zakończenie wspólnie z pracownikami CUS dzieci zamanifestowały swój sprzeciw wobec przemocy -wręczając mieszkańcom symboliczne białe wstążeczki. Jest nam miło, że do finiszu kampanii przyłączył się jak w roku ubiegłym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlinie-Zdroju. Po pierwszej części nasi pracownicy wraz z seniorami i wolontariuszami udali się do Żłobka Miejskiego w Jedlinie-Zdroju, aby i najmłodszym dzieciom zapewnić atrakcje z okazji ich święta.

 

 

Wszystkiego najlepszego !

Już w piątek 06.05.2022 o godz. 18:00 odbędzie się przedstawienie pod tytułem "Wszystkiego najlepszego". Nie jest to zwyczajne przedstawienie. A dlaczego? Ponieważ to spektakl międzypokoleniowy, uczestniczą w nim Panie z Klubu Seniora Arnika i Nada Młodzi, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju. 

Zapszaszmy Państwa serdecznie !

Wizyta na kiermaszu Wielkanocnym

Nasze uczestniczki spędziły dobrze czas podczas kiermaszu świątecznego zorganizowanego w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju.
Wysłuchano cudownych piosenek w wykonaniu najmłodszych,skosztowano dobrego ciasta i zaopatrzono się w świąteczne stroiki.

Czytaj więcej: Wizyta na kiermaszu Wielkanocnym

Zakończenie warsztatów Klubu Integracji Społecznej

Ponad pół roku trwały intensywne spotkania i warsztaty w Klubie Integracji Społecznej prowadzone przez specjalistę Joannę Zarzycką - Żyłę.
Program reintegracji społecznej i zawodowej w KIS obejmował: 190 godz. szkoleniowych, 15 h wsparcia socjalnego oraz Kurs Zawodowy – 120 godzin szkoleniowych, zakończony zaświadczeniem dla uczestnika. Cykl spotkań obejmował:
- trening umiejętności społecznych
- trening zachowań asertywnych
- zajęcia psychoedukacyjne dotyczące tematyki profilaktyki uzależnień
- warsztaty z psychologiem CIiPKZ
1. Poradnictwo i wsparcie psychologiczne
3.Warsztaty komputerowe
4.Warsztat inspiracji
5.Doradztwo zawodowe
6. Wsparcie socjalne
7. Szkolenie zawodowe
To kolejna już zrekrutowana 10 osobowa grupa , z której efektywnie zakończyło działania 9 osób w tym 4 uzyskały nowe umiejętności zawodowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia w aktywności zawodowej i życiowej.
Wspierali nas Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wałbrzych - Pan Daniel Wijas oraz psycholog i doradca zawodowy.

Czytaj więcej: Zakończenie warsztatów Klubu Integracji Społecznej

Warsztaty wielkanocne

Jaka to była wspaniała współpraca!
Pierwszy raz w naszym Centrum odwiedzili nas młodzi zdolni ludzie.
Dzieci wspólnie z uczestniczkami klubu seniora stworzyły pięknie ozdoby w ramach inicjatywy "Zajączek w CUS"

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne

Aktywnie w Klubie Seniora

Uczestniczki naszego klubu seniora Arnika nie zatrzymują się w działaniach...chyba, że tylko na czas relaksacji w kąpieli dźwiękowej 
W trakcie naszych zajęć uczestniczki ćwiczą pamięć i funkcje poznawcze, wykonują różnego rodzaju prace plastyczne. To wszystko w dobrej i radosnej atmosferze. 
Zapraszym do obejrzenia zdjęć. 
 

Czytaj więcej: Aktywnie w Klubie Seniora

Robimy spektakl!

Zajęcia rozwijające z wolontariuszami.

Czytaj więcej: Robimy spektakl!

Terapia zajęciowa w Klubie Seniora

Terapia zajęciowa 

Czytaj więcej: Terapia zajęciowa w Klubie Seniora

Koncert Wiedeński 2

Niedzielne popołudnie uczestniczki naszego klubu spędziły magicznie...


Tomczyk Art Koncert Wiedeński 2 w Filharmonia Sudecka było wzruszająco i pięknie !

Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój” realizowany przez Fundacja "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022

Spotkanie świąteczne

Spotkanie świąteczne w Klubie Seniora

Czytaj więcej: Spotkanie świąteczne

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój