PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej-edycja 2023

Diagnoza potrzeb na usługę Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej w roku 2023.
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2023.
Od 2 lat pozyskujemy środki na realizację programu AOON. Zamierzamy również to uczynić obecnie na rok 2023.
Jeżeli jesteś zainteresowany pomocą asystenta, masz ukończone 18 lat i posiadasz orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub niepełnosprawności sprzężonej w jednym z tych stopni lub inne traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi wcześniej, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych -zgłoś chęć uczestnictwa pod numerem 74 8455 356 codziennie w godzinach od 7:30 do 15:30 lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 3 listopada b.r
Dzięki twojej deklaracji zbierzemy dane niezbędne do złożenia wniosku o przyznanie środków na rok 2023.
Nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne. Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na pomocy asystenta w:
1) wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
2) wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;
3) załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
4) korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);
Nie czekaj, zadzwoń , napisz -bądź razem z Nami !!!! Z asystentem codzienność jest łatwiejsza !!!!

Opieka wytchnieniowa -edycja 2023

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023.
Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.),
– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.
Jeżeli jesteś zainteresowany zgłoś swoją chęć skorzystania z tej formy pod numerem telefonu 74 8455 356 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 3 listopada 2022. Dzięki temu będziemy mogli prawidłowo wnioskować po raz drugi o przyznanie środków na realizację programu w naszej gminie.

Nagroda dla Ośrodka-Miejsca przyjaznego Seniorom

10 września na zaproszenie wrocławian wspólnie z działajacym Klubem Seniora Arnika oraz Nadal Młodzi odebraliśmy nagrodę dla naszej jednostki Jako miejsca przyjaznego Seniorom. To ogromny dla nas zaszczyt, że zostaliśmy dostrzeżeni w zasięgu województwa, zwłaszcza że nasza działalność jest dopiero dwuletnia w tym obszarze. Tytuł ten zobowiązuje, zatem ,,nie siadamy na laurach" tylko rozwijamy skrzydła dla dobra naszych mieszkańców. Poniżej krótka fotorelacja. Wiecej na stronie fb: Centrum Usług Socjalnych w Jedlinie-Zdroju.

Czytaj więcej: Nagroda dla Ośrodka-Miejsca przyjaznego Seniorom

Stypendia 2022/2023

Przypominamy że od 1 września do 15 września  przyjmowane są wnioski o pomoc materialną o charakterze socjalnym - stypendia szkolne i zasiłki szkolne.

Dochód uprawniajacy do pomocy nie może przekroczyć kwoty netto 600 zł na osobę ustalaną zgodnie z art.8 ustawy o pomocy społecznej. Wnioski o pomoc mogą składać również obywatele Ukrainy przebywający na terenie miasta.

II PIKNIK MIEJSKI

13.08.2022 odbył się II Piknik Miejski pod hasłem Hawaiian Hip-Hop Party.

Dzięki sponsorom, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju, Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz władzom miasta usdało się zorganizować wyjątkowe, międzypokoleniowe wydarzenie jakiego jeszcze w Jedlinie-Zdroju nie było.

W ramach pikniku swój koncert dała grupa młodych, ambitnych i utalentowanych artystów sceny Hip-Hopowej jak Smuta (Paweł Ciulęba), Sobiersky (Bartosz Sobierski), Thithino (Michał Tytman), IgorSon (Igor Sobierski), Alan (Alan Kledzik), DJ Sebastian Wawrzak

Międzypokoleniowe Party przygotowane zostało przez Agencję Impresryjno Eventovą Impresario

Podczas Pikniku wystawę swoich prac miała Marzena Zdun- wałbrzyska artystka maalarka. 

W czasie pikniku odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie w stylu hawajskim oraz najładniej pomalowany kubek, pleciono warkoczyki, malowano buzie, była wata cukrowa, słodycze, warzywno-owocowe smoothie, kolorowe napoje, arbuzy, ananasy oraz kokosy. 

Oczywiście dziękujemy również wolorontariuszom, których pomoc jest nieoceniona przy organizacji takich przedsięwzięć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

https://www.merkury.org.pl/

https://www.heimatstern.org/

Czytaj więcej: II PIKNIK MIEJSKI

Bezpieczeństwo seniorów. WAŻNE !

SENIORZE UWAŻAJ NA SIEBIE

"Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu prowadzi działania w ramach ogólnokrajowego programu „Wzorowy Senior”, którego głównym kierunkiem jest ograniczanie przestępstw powszechnych, nakierowanych głównie na osoby starsze oraz samotnie mieszkające. To właśnie ten obszar zdarzeń stanowi najbardziej uporczywy problem społeczny, bowiem seniorzy to specyficzna grupa społeczna, która wymaga szczególnej opieki prewencyjnej ze strony Policji.

Z danych statystycznych wynika, że największą ilość przestępstw popełnianych na osobach starszych, stanowią głównie oszustwa i kradzieże. Zwykle pod pretekstem udzielenia nagłej pomocy, sprawcy wykorzystują bezradność i osamotnienie starszych osób. Największy problem, z którym boryka się Policja we wszystkich województwach, stanowią oszustwa popełniane tzw. metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Sprawcy działają bardzo przebiegle zmieniając i modyfikując modus operandi z wnuczka na syna, bądź policjanta. Forma zatem się zmienia, jednak metoda pozostaje ta sama. Osoby Starsze działają w dobrej wierze, mają poczucie, że pomagają służbom, osobom najbliższym, czy wręcz chronią własne oszczędności. Wszystkie bazują na emocjonalnym podłożu i bezradności osób starszych."

 

Korpus Wsparcia Seniorów 2022

Plakat 1

 

Czytaj więcej: Korpus Wsparcia Seniorów 2022

Informacja o zatrudnieniu

Informujemy, że Ośrodek od 25 kwietnia 2022 r. dla obywateli Ukrainy prowadzi pomoc psychologiczną. Usługę wykonuje w wyniku złożenia oferty URSZULA JENERAŁ-FELER UMF KONTRAKT z WROCŁAWIA.

Poszukujemy psychologa

Pilnie zatrudnimy w formie zlecenia psychologa ze znajomością języka ukraińskiego lub co najmniej rosyjskiego komunikatywnego. Zgłoszenia w formie propozycji cenowej za 1 h usług należy dostarczyć do OPS Jedlina-Zdrój ul. Piastowska 11 w terminie do 15 kwietnia b.r.

Głosowanie czas start !


Szanowni Państwo !

Dziś rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach programu Funduszu Toyoty Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat.
Mówimy o tym ponieważ nasz wniosek dotarł do tego etapu i wszystko teraz jest w Waszych rękach.
Prosimy o zagłosowanie na HortiOgród w Jedlinie-Zdroju-projekt nr 8
Szczegóły projektu i link do głosowania: https://fundusztoyoty.pl/glosowanie/

 

Dodatkowe dni wolne oraz dni pracy dla OPS

Szanowni petenci.

 

Informujemy, że w dniach 9 kwiecień oraz 7 maj b.r pracownicy Ośrodka pracują w godz. 7:30 do 15:30. Dział pracy socjalnej wykonuje wyłacznie pracę w terenie natomiast można załatwić wszystkie sprawy w sekcji świadczeń rodzinnych i pomocy rodzinie.

W zamaian za te dni Ośrodek będzie nieczynny  w dniach 02 maja 2022 r. oraz 17 czerwiec 2022 r.

Ważne informacje dla obywateli Ukrainy/Важлива інформація для громадян України

W celu sprawdzenia aktualnych, ważnych informacji dotyczących formalności związanych z przybyciem do Polski obywateli Ukrainy, prosimy o zapoznawanie się z infomacjami w zamieszczanymi w przeznaczonej do tego zakładce. Bedą tam także wiadmości szczególnie ważne dla osób zatrzymujących się w Jedlinie-Zdroju- https://www.opsjedlina.pl/2022-03-02-12-34-34.html

Щоб перевірити актуальну важливу інформацію щодо формальностей, пов'язаних з прибуттям громадян України до Польщі, зверніться, будь ласка, до інформації у наведеній для цього вкладці. Також будуть новини, особливо важливі для людей, які перебувають у Єдліні-Здруй- https://www.opsjedlina.pl/2022-03-02-12-34-34.html

Ankieta dla mieszkańców Jedliny-Zdroju

Szanowni Państwo!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w zakresie polityki społecznej ciąży na nas obowiązek sporządzenia dokumentu wieloletniego pn. Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Miasta Jedlina-Zdrój. Dotychczasowy obowiązujący w gminie dokument traci moc obowiązywania z końcem roku 2022. Aby trafnie określić cele na lata przyszłe dokonujemy diagnozy problemów społecznych, na potrzeby utworzenia strategicznego dokumentu jakim jest „Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych”. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszej Gminy, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy, a także zaplanowaniu odpowiednich działań profilaktycznych.

Poprzez przygotowany specjalny link, wszyscy mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

Ankieta: https://jedlina-zdroj.webankieta.pl/

AOON i OPIEKA WYTCHNIENIOWA 2022 Wystartowały

Wystartowaliśmy

Czytaj więcej: AOON i OPIEKA WYTCHNIENIOWA 2022 Wystartowały

Zgłoszenie pobytu obywateli Ukrainy

Szanowni Państwo.

Wielu z was jako osoby fizyczne, a także przedsiębiorcy udzielacie schronienia uciekającym rodzinom ze strefy wojny na Ukrainie. Jednakże każdy z Was musi być świadomy konieczności zgłoszenia/poinformowania w formie pisemnej organu samorządowego o pobycie tych osób na terenie danej gminy. Z tych względów prosimy o bezwzględne dokonanie złożenia stosownych zawiadomień na załączonych oświadczeniach.

Dane te niezbędne są w celach przepływu informacji o liczebności obywateli Ukrainy zakwaterowanych na danym terenie. Oświadczenia/zgłoszenia przyjmuje Urząd Miasta w Jedlinie-Zdroju (BOK), osoba odpowiedzialna za gromadzenie danych: Beata Laskowska. Jednocześnie prosimy o informację w zakresie każdej istotnej zmiany w dokonanym zgłoszeniu np. wyjazd osób z miejsca zakwaterowania, przyjęcie dodatkowych osób itp.

Zaktualizowany druk:

Pobierz druk zgłoszenia: Zagłoszenie przyjecia osoby z Ukrainy


Jedlina-Zdrój dla Ukrainy

 

WAŻNE !

Wchodząc w linki w niniejszym wpisie prosimy: Bądź rozważny, deklaruj świadomie i odpowiedzialnie. Pamiętaj , Twoje deklarowane wsparcie nie może być chwilowe.....nikt nie zasługuje na przedmiotowe traktowanie, zwłaszcza osoby w tak niekorzystnej sytuacji, jak obywatele z Ukrainy. Deklarując lokal, bądź świadomy ich pobytu przez dłuższy czas, a nie kilka dni....Oni nie mają dokąd wrócić.......
A teraz:
Dziękujemy Państwu za dotychczasowe gesty wsparcia i solidarności dla Ukrainy. Pamiętajmy jednak, że Nasze - jako społeczeństwa zaangażowanie wymaga długofalowych działań.
Aby sensownie i odpowiedzialnie wykorzystać oferowaną przez Was pomoc, zbieramy pisemne, dobrowolne zobowiązania co do ewentualnej przyszłej pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie.
Poszkodowani to zazwyczaj dzieci z matkami i osoby starsze. Aby mądrze zarządzać wsparciem tworzymy dziś bazy pomocowe. Jedną z nich jest baza noclegowa, w której możecie Państwo zadeklarować chęć zapewnienia rodzinom schronienia. Druga baza- to baza pomocy materialnej i finansowej, czyli to co gotowi jesteście Państwo skierować do tych rodzin: np: żywność, środki higieniczne, leki, meble, środki czystości, odzież czy choćby zakupić im usługi cateringowe (ciepłe posiłki) i inne na miarę zgłaszanych przez nich potrzeb. Tylko usystematyzowane działania pozwolą na efektywne im pomaganie.
Zachęcamy zatem do skorzystania z wypełnienia poniższego formularza. Deklarację można również złożyć osobiście (wzór druku) zarówno w Biurze Podawczym Urzędu Miasta jak i Ośrodku Pomocy Społecznej pok.2. W przypadku nagłej zmiany sytuacji, w zakresie zgłoszonego lokalu tu: jego dostępności prosimy niezwłocznie nas poinformować (wystarczy wiadomość prywatna na stronie) .


LINKI DO FORMULARZY
1. Baza lokalowa: https://forms.gle/HDai6UTyNn9KpycXA
2. Baza pomocowa: https://forms.gle/girgbRXwvkWyz3YC7
3
. Baza wolontariuszy: https://forms.gle/8n1VZgGQfUq9cJ6S8

Korpus Wsparcia Seniorów - pomoc usługowa

Drogi mieszkańcu.
Jeżeli masz ukończone 65 lat i więcej możesz skorzystać z nieodpłatnej oferty naszego ośrodka.
Miasto Jedlina-Zdrój aplikuje o środki finansowe w ramach programu MRiPS ,,Korpus Wsparcia Seniorów”.
W ramach modułu I możesz skorzystać z :

Czytaj więcej: Korpus Wsparcia Seniorów - pomoc usługowa

Korpus Wsparcia Seniorów-opaska życia

Seniorze!!!

 

Jeżeli masz ukończone 65 lat i więcej możesz skorzystać z kolejnej nieodpłatnej oferty naszego ośrodka.

Miasto Jedlina-Zdrój aplikuje o środki finansowe w ramach programu MRiPS ,,Korpus Wsparcia Seniorów”.

Czytaj więcej: Korpus Wsparcia Seniorów-opaska życia

Przywracamy obsługę bezpośrednią

W związku z faktem spadku zachorowań na Covid19 przywracamy od środy 09 lutego 2022r. bezpośredniąobsługę klienta w Ośrodku. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu na poczekalniach  min.1,5 m/na 1osobę. Za chwilowe niedogodności przepaszamy.

Poszukujemy na stanowisko opiekuna/animatora seniora

Poszukiwany/Poszukiwana na stanowisko opiekuna/animatora osób starszych.
Wykształcenie:
min.zawodowe + poświadczone dyplomem,zaświadczeniem, certyfikatem szkolenie w zakresie opieki nad osobami starszymi lub potwierdzone min. roczne doświadczenie zawodowe w pracy z seniorami (świadectwo pracy), lub
średnie i dyplom w zawodzie opiekuna medycznego, terapeuty zajęciowego, opiekuna osób starszych, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej lub potwierdzony kurs/szkolenie w zakresie opiekuna osób starszych ewentualnie jak powyżej przynajmniej roczne doświadczenie na wymienionych stanowiskach potwierdzone świadectwem pracy czy umową cywilnoprawną.
Do piątku 18 lutego można zgłaszać swoje oferty pracy w siedzibie Ośrodka.
Opiekun/Animator Seniora to jeden z bardziej poszukiwanych w obecnych czasach Pracowników w różnego rodzaju ośrodkach, domach opieki dziennej, domach kultury, klubach seniora… zapotrzebowanie jest ogromne!
W Polsce – Osób Starszych z roku na rok jest coraz więcej – nasze społeczeństwo należy do społeczeństwa starzejącego się, w związku z tym kierunek gospodarki będzie się rozwijał w tym kierunku dynamicznie.
Projekt „Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina -Zdrój” realizowany przez Fundacja "Merkury" w partnerstwie z Gminą Jedlina-Zdrój, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2022
 
 
 
 

 

 

© 2022 OPS Jedlina-Zdrój